[GALERIA] HMMWV M 998 Cargo

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamos
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 04 2004, 19:26
Lokalizacja: Jedlicze

[GALERIA] HMMWV M 998 Cargo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamos »

Witam postanowiłem pokazać mój ostatni sklejony model.
Model to M-998 CARGO firmy Academy bardzo miły w pracy choć czasami miałem pewne dylematy.
Model nie brudzony i tak pewnie zostanie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i czekam na opinie Adam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3290
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 104

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Całkiem fajny model ci wyszedł. Skala to oczywiście 1:35?

Ten kolor zielony trochę dziwny mi się wydaje ale może oryginał tak był właśnie malowany ? Na czym polegały owe dylematy ? Jakich farb użyłeś do malowania (firma, numerki), w jaki sposób zrobiłeś kierunkowskazy (jakiś clear?) no i z czego zrobiona jest lina wyciągarki ?

I żeby jednak do czegoś się przyczepić :twisted: to antena trochę krzywa jest (choć wygląda na element z zestawu) a opony są jednak zbyt błyszczące. Pociągnął bym je jakimś bezbarwnym matowym lakierem.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
adamos
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 04 2004, 19:26
Lokalizacja: Jedlicze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamos »

Witam skala to oczywiście 1;35
Zielony jest w/g instrukcji humbrol 120 na zdjęciach widziałem właśnie kilka odcieni ale przyjmując że jest tego tysiące więc uznałem że będzie ok natomiast czarny to pactra a-46 .
Brąz to jeden z dylematów ale wydaje mi się że najbardziej zbliżony to pactra a-22,następnie jeśli chodzi o dylematy to kolejność sklejania i malowania,malując pędzlem trzeba wszystko bardzo dobrze rozplanować.
Dylemat kolejny to lusterka na kilkadziesiąt zdjęć tylko 5 miało takie lusterka jak zestaw i wykonać nowe czy zostawić jak jest,wyszło że następny młotek będzie miał inne.Wyciągarka robić czy nie i zrobiłem od podstaw linka to zwinięty drut hak dorabiany z karty telefonicznej a rolki z igieł.
Kierunki pomalowane humbrol 18
ODPOWIEDZ