Jeep-Willys - Academy - 1/72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

Jeep-Willys - Academy - 1/72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Wczoraj Vivit prosił mnie, żebym coś napisał. No to piszę. Ostatnio skończyłem to, co w tytule wątku. Oto efekt:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

No to uśmiech - dżipowaty........


P.S.: Ten post zamieściłem dlatego, żeby skłonić Pawła do rewanżu. Niech pokaże parę nowych fotek Nelsona i niech no tylko spróbuje się wymigać.....
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

hehe , tez go mam. sporo bylo pracy przy pasowaniu czesci i usuwaniu nadlewek?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

To miłe znów móc obserwować Twój / tym razem dżipowaty / uśmiech Edmundzie !

Ten model , to tło ... i w ogóle i w szczególe . Szpiedzy informowali że coś "kombinujesz" ale się mylili odnośnie rozpoznania obiektu .
Poniosą konsekwencje błędnego rozpoznania . Surowe .

Teraz już wiem . Udało Ci się jednak mnie zaskoczyć . Masz za to mój :usmiech: trochę się zmienił ale jednak jest .

Cieszę się . Wujek .
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Nareszcie jestes :jupi: Jak widze na forum wszystko wraca do normy . Wrocil Wojaszek , Aviator no i nasz Mundziu :D Jeepek normalnie kurna miodzio :spoko: A Vivit ma u mnie :piwo:

PS. Nie myslales o wymianie kierownicy :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Zgadzam się z Okonkiem w 100%, cieszę, że opuścił Cię sztres jak to mi określiłeś... ;-) mam nadzieje, że już niebawem zobaczę nową relację w Twoim wykonaniu...

Wracając do modelu, bardzo fajny modelik, ale wypadało by zmienić jednak kierownice bo troszkę nie trzyma skali, lufa od Browninga też troszeczkę za gruba, ale cóż skala 1/72 rządzi się swoimi prawami.

Uśmiech z gór dla Ciebie ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Fajnie że znowu jesteś. Brakowało tutaj Twoich uśmiechów :)
Modelik fajniasty
Tak się tylko zastanawiam, co z "trzecim elementem"
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Odpowiedzi - wcale nie konkursowe:

rout - Z nadlewami nie było szczególnych problemów, można powiedzieć średnia światowa. Pasowanie też nie najgorsze. O ile pamiętam, to trzeba było ścienić szpindel podpórki karabinu, bo w dziurkę nie wchodził i trzeba było skrócić fiftak, na którym mocowany był kanister, bo "walizka" zbytnio by odstawała od całości. No i skróciłem na wysokości ramę przedniej szyby, bo coś mi sie za wysoka wydała. Od siebie dodałem łopatkę, siekierkę , wycieraczki i trochę bambetli, tj. plecak, mapnik, torby "podróżne" i jakąś skrzynkę.

Wujek - Nie tak miała wyglądać prezentacja niespodzianki, ale coś nie pojawiałeś się na massengerze i nie mogłem z Tobą pewnych spraw uzgodnić. Na czym polega zmiana Twojego uśmiechu, bo jeżeli chodzi o Twoje pisanie, nic się nie zmieniło - nadal wysoki poziom. No i dziękuję za życzenia dla oldboyów.

Okonek - Dla mnie Nieustraszony, to bomba i miodzio. Trzymaj tak dalej. Mówisz, że kierownica byle jaka. Pewnie, że tak. Ale załóżmy, że kierowca był entuzjastą sportów motorowych i żałożył sobie, ukrywając to przed szefem, kierownicę rajdową. Wtedy od biedy ujdzie, he, he he.... A tak naprawdę, to ten dżipek, to było poletko doświadcalne, które sobie urządziłem przed "brudzeniem" elementów mojej dioramki. Podpowiem Ci tylko, że zastosowałem tu m.in. pomysły Fidela, Wujka i swoje własne. W moim mniemaniu, z nienajgorszym skutkiem.

Fiedel - Tak Paweł, sztres - o którym Ci pisałem - chwilowo minął. Sam jestem ciekaw na jak długo. Co do kierownicy i lufy, to masz rację, ale jak wyjaśniłem Okonkowi, to przede wszystkim była próba generalna przed mazaniem motórka, czołga, kubelwagena i żołnierzyków. Dziękuję za uśmiech z gór. W zamian ode mnie uśmiech z nizin. P.S.: M-113 super. Dzięki, że zrezygnowałeś z rdzawienia wszystkiego co się da. Twoje modele znacznie zyskały dzięki temu na atrakcyjności. Tak trzymaj.

pulpetto - Trzeci element prawie gotowy. Zostało jeszcze parę durepelków. Jak skończę - pokażę. Chwilowo jestem zaabsorbowany wykonywaniem, a właściwie już malowaniem żołnierzyków, których - o ile dobrze policzyłem - jest 21. Są już po trzech kolorach. Jak mi odbije, to też pokażę.

Uśmiechów wam się zachciewa? No to macie - uśmiech uffffny (od uffff, że skończyłem ten długi liścik).
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Super modelik :) Chodź mogłeś sie zabrać za airfixowego jeep'a bo jest lepszy i nie ma tyle błędów co ten Academy, ale no cuż. Wykonanie naprawde niezłe.

Pozdrawiam
Mateusz Mathea
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć matejson.
Dlaczego nie dżip Airfixa? No bo nie miałem go pod ręką, a akademickiego miałem. Posłużył do skucharzowania dwóch pieczeni przy jednym ogniu. Po pierwsze był wdzięcznym obiektem paru eksperymentów, a po drugie był informacją co do oczekiwań forumowiczów ze strony Wujka Andrzeja. Jędruś aluzju paniał (...to tło, ten model...) i mam nadzieję, że wkrótce znowu będziemy cmokać głośno. A może jeszcze Wujek kolejność zmieni? Hy...?

Uśmiech długołikendowy dla wszystkich sklejaczy - jest okazja, no to do roboty...
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Mi jak na złosć gdy mam full wolnego czasu brak weny :( i jakoś się sie nie chce zabrać za jakiś model. A Dodge i KT Porsche czekają....już troche zrobiłem takze nie długo trza zabrać sie za malowanie :)
Mateusz Mathea
Obrazek
ODPOWIEDZ