M 113 A1 + eduard - skala 1/72 ITALERI [koniec]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

Co do malowania to warto spojrzeć na tą stronkę http://www.jpsmodell.de/main_e.htm . Wybierasz okres i masz troszkę informacji. A jak szukasz dokumentacji do M113 to warto tu popatrzeć http://www.primeportal.net/the_battlefield.htm kliknij na M113 i dostaniesz to co chcesz. A niestety na fotkach widać, że jest to jednak kolor Pale Green.

Pozdrawiam i kibicuję dalej Olek
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Olek_Bytom pisze:A niestety na fotkach widać, że jest to jednak kolor Pale Green.

Pozdrawiam i kibicuję dalej Olek
Co do koloru to wydaje mi się ,że jesteś w błędzie. Na tych zdjęciach nie znalazłem żadnego M113 A1 z okresu wojny w Wietnamie. Natomiast na stronie do której linka podałeś jako pierwszej są zaznaczone kolory FS jakimi malowano amerykańskie pojazdy w latach 60-70 i wyraźnie tam piszą ,że wnętrze powinno być na biało.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

A pobrudzisz go chodź trochę, czy zostawisz nieskazitelnie czystego jak z skarpetki z reklam? ;-)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Na pewno go pobrudzę. Tylko nie wiem na jaki kolor robić odbicia farby. M113 robiono z aluminium. Dlatego zastanawiam się nad odpowiednim kolorem. Czy humbrol 67 wg was będzie odpowiedni??
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Wanna kadłuba ukończona. Teraz biorę się za wnętrze górnej części. Nie mam za wiele czasu na dłubanie, ale powolutku coś tam będzie sie przyklejać. Wrzucam kilka fotek stanu modelu na dziś. Liczę na jakieś sugestie, co zrobić ,żeby było lepiej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Jak na mój gust jest ok! Brudzenie ladnie wykonane i proponuje aby juz tak zostawic żeby nie przedobrzyć. Cholera jak na taka mała skale świetnie
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Honzo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Honzo »

bardzo fajnie z niecierpliwoscia czekam na dalszy ciag relacji :)
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Racja. Lepiej już nie kombinować z wnętrzem, jest dobrze :D Całkiem fajna ta zapalniczka ;-)
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Plastik jako tworzywo jest mi obcy ale lubię tutaj zajrzeć od czasu do czasu bo kilka osób nieźle "wymiata". Bardzo mi się podoba sposób w jaki zrobiłeś odpryski farby na krawędziach. Wygląda to bardzo realistycznie. Miałeś jakieś fotki czy to tylko własna inwencja twórcza?
Mam natomiast sugestię odnośnie uplastycznienia elementów zawieszenia układu jezdnego. (Czy to są wahacze?) Gdyby pomiędzy nimi a wanną podwozia ukazała się maleńka szczelinka wtedy nie wyglądałyby jak przyklejone do wanny. To pewnie łatwiej powiedzieć niż wykonać więc potraktuj to tylko jako luźną sugestię.
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Jeta pisze:Miałeś jakieś fotki czy to tylko własna inwencja twórcza?
Nie korzystałem ze zdjęć. Ciężko coś znaleść , a szczególnie z okresu wojny w Wietnamie. Bynajmniej jeśli chodzi o wyraźne wnętrze. Obicia starałem się robić w miarę rozsądnie, choć w paru miejscach poniosła mnie fantazja.
Jeta pisze:(Czy to są wahacze?) Gdyby pomiędzy nimi a wanną podwozia ukazała się maleńka szczelinka wtedy nie wyglądałyby jak przyklejone do wanny. To pewnie łatwiej powiedzieć niż wykonać więc potraktuj to tylko jako luźną sugestię.
Zawieszenie wygląda na wahacze. Sugestia godna zastanowienia. Za jakiś czas zrobię przymiarkę z kołami. Wówczas da się określić czy widać te elementy w znacznym stopniu i jeśli okarze się ,że tak to może popróbuję ponacinać miejsca skalpelem.
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ