[Relacja] F-14 MM 2003

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

Prace nad Su-47 zawieszone, więc ruszyła się robota w F-14. Jako że w innej mojej relacji zasugerowano mi ze wstawiam za duzo podobnych zdjęc tutaj postaram się nie popełniac tego błędu, tak więc tylko dwa zdjęcia:

Obrazek

jeśli chodzi o górne poszycie to wyszła mi szpara między cz.12 a cz.13 w sumie to mozna bylo z tym powalczyc ale jak patrzę na różnorodnośc odcieni poszycia (na zdjęciach tego nie widac ale kto ma ten model to wie o czym mówię) to brak mi chęci na cokolwiek

Obrazek

jesli chodzi o spód to tak jak widac na zdjęciach linie sie nie pokrywają ale nie wiem dlaczego :-?
Co do dysz silników to mam wazną uwagę, moim zdaniem należy je wykonac i przykleic na samym początku zaraz po sklejeniu szkieletu niestety nie zrobiłem tego i już teraz widzę że będę musiał pokombinowac żeby je wkleic.
Ostatnio zmieniony pt wrz 11 2009, 22:21 przez cris1111, łącznie zmieniany 1 raz.
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

dziś przykleiłem stateczniki pionowe, trochę uprościłem ich szkielet ale trzymają się dobrze :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

w przerwie skleiłem dwa foteliki, jeden był retuszowany plakatówkami a drugi nie, na zdjęciach nie widac az takiej wielkiej różnicy ale w rzeczywistości ta różnica jest dużo bardziej widoczna :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

dokleiłem tylne sateczniki poziome, o ile prawy pasował dośc dobrze to lewego nie mogłem dopasowac do kadłuba ale to moja wina :(

Obrazek
Obrazek
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

dziś wkleiłem fotele do kabiny i antenę dziobową wykonaną z patyczka na szaszłyki, juz sie nie mogę doczekac konca, i aby przyśpieszyc pomijam niektóre elementy. Po ukończeniu tego F-14 skupie się na Su-47 i prawdopodobnie rozpocznę równoczesnie klejenie F-22 Raptor wyd. Hobby Model, bo strasznie się nakręciłem na ten myśliwiec.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2192
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 160

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj cris1111,
z tą „anteną“ to popełniłeś dość dużego „babola“ (jak mówi jeden z moich ulubionych forumowiczów); to nie antena, tylko rurka Pitota, czyli „czujnik“ do pomiaru szybkości. A rurka jak to rurka, ma „otwór“. Pozy tym jest Twoja „antena“ za długa i chyba nieco za gruba.
Przesyłam parę zdjęć – lepszych zbliżeń niestety nie mam.
Obrazek Obrazek Obrazek
Serdeczne pozdrowienia
Ostatnio zmieniony śr wrz 23 2009, 12:57 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Witam,powiedziałbym odbiornik niż czujnik i nie szybkości ,ale prędkości i wysokości ;-)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Witam również.
Partyzancie, ja powiedziałbym raczej próbnik niż odbiornik (z ang. "Pitot probe"), a jeżeli nawet, to czujnik jest zdecydowanie trafniejszym określeniem niż odbiornik, jak to ująłeś...
Odbiornik to raczej urządzenie przeznaczone do odbioru fal, tudzież innych sygnałów. Na ogół kojarzy się z gratem będącym komponentem radiowymch systemamów komunikacji i nawigacji.
A z wysokością, to nie zawsze.
Nie wszystkie Pitotki mierzą także ciśnienie statyczne. Nie wiem jak jest na F-14, więc nie będę się kłócił o to.
A że wyszedł za duży to się w pełni zgodzę z Heinrichem.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

nom :-? faktycznie porównując z załączonymi zdjęciami to sporo za długi mi ten "czujnik" wyszedł, niestety zaglutałem go już klejem i nie wiem czy da się go jeszcze wyciągnąc i skrócic ale spróbuje
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2192
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 160

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Gdyby Ci się udało usunąć (gdybyś chciał robić na nowo), to spróbuj użyć do budowy tej rurki rzeczywiście jakiejś rurki, np. igły od strzykawki o odpowiedniej grubości – efekt bez porównania lepszy!
P.S.
Jak pasowałaby w tym kontekście „sonda“?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ