[Galeria] Model na dwa wieczory P-47D Revell

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

E tam, naprawdę robicie zamieszanie :D

Jak zaczynałem przygodę z modelarstwem, miałem 7-9 lat to wracając ze szkoły (ok. godziny 16) zaczynałem model, a kończyłem wieczorkiem przed pójściem spać (ok. godziny 20). Modele miały nawet po 4-5 kolorów na sobie i wszystkie kalki :cool:
mr.jaro
Posty: 571
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Oczywiscie, nie smialbym kogokolwiek posadzac o brak umiejetnosci, ale jednoczesnie dochodze do konkluzji, ze jestem chyba skonczonym fajtlapa, bowiem przy zachowaniu odrobiny starannosci wykonania, nawet we snie nie podolalbym w ciagu dwoch wieczorow zbudowac jako tako prezentujacy sie model samolotu w skali 1:48. Stad moje zainteresowanie eksperymentem. Taki juz jestem Jarek-Niedowiarek...
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

mr.jaro pisze:Oczywiscie, nie smialbym kogokolwiek posadzac o brak umiejetnosci, ale jednoczesnie dochodze do konkluzji, ze jestem chyba skonczonym fajtlapa, bowiem przy zachowaniu odrobiny starannosci wykonania, nawet we snie nie podolalbym w ciagu dwoch wieczorow zbudowac jako tako prezentujacy sie model samolotu w skali 1:48. Stad moje zainteresowanie eksperymentem.
Wyjąłeś mi to z ust :D
mr.jaro pisze:Taki juz jestem Jarek-Niedowiarek...
Dokładnie ja też ... imienniku ;-)
Obrazek
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

[Galeria] Model na dwa wieczory P-47D Revell

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Chciałbym nieśmiało zapytać...
Bushwalk - błagam tylko nie obraź się na mnie – bo chcę zapytać, co taki wyścig Ci daje? Pytam naprawdę serio (bez cienia złośliwości, czy chęci wywołania jakiejś afery), bo po prostu nie pojmuję, jaki cel ma robienie modelu na tempo.
Rozumiem, że 7-9 latek ma niepohamowany pęd, żeby ulepić jak najszybciej, ale czym się kieruje dorosły facet?
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

oj kurcze-nie wiedziałem, że z tym tyle zamiesazania będzie... :shock: Panie Andrzeju-oczywiscie nic mi nie daje sklejanie modelu na tempo, ale czasem nachodzi mnie coś takiego, że jestem w stanie i bardzo chcę zrobić model w jak naj krótszym czasie-oczywiście sporo błędów jest, ale robie jednocześnie 3 modele z zachowaniem (jak na moje umiejetności) wszelkich detali i szczegółów jakie tylko jestem w stanie zrobić i tak już rzeźbię z 5 miesięcy te modele, dlatego czasem mam chęć zrobić cos tak na szybko... Nie jest to super model, ale... :cry: A relacje zrobię, model FW-190, Revell, 1:72-tylko motywacji nabiorę i pokażę Wam, jak ja lepię taki zestaw w dwa wieczorki...
Obrazek
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

[Galeria] Model na dwa wieczory P-47D Revell

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Bushvalku, dzięki za odpowiedź. No trochę mi ulżyło po tym, co mi wyjaśniłeś, bo już myślałem, że to jakaś nowa dyscyplina modelarska się tworzy. Przy moim żółwim tempie robienia to już poczułem się lekko nieswojo :lol:
Pięknie pozdrawiam i idę suszyć pomalowany kawałek kadluba Mi-6. Ale jednak nie będę go suszył w piekarniku, jakoś tak wolę nadal staromodnie, w szczelnie zamkniętym pudełku. No może trochę zaryzykuję podgrzanie żarówką ;-)
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
wojtek_fajga
Posty: 76
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 22:08
Lokalizacja: EPBY

Re: [Galeria] Model na dwa wieczory P-47D Revell

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek_fajga »

Andrzej Ziober pisze:...trochę mi ulżyło po tym, co mi wyjaśniłeś, bo już myślałem, że to jakaś nowa dyscyplina modelarska się tworzy. Przy moim żółwim tempie robienia to już poczułem się lekko nieswojo
Ostatnim czasem spróbowałem wykonac modele w dośc krótkim czasie i przyznam, że.... sprawiło mi to satysfakcję.

Uważam, że wykonanie modelu w krótkim czasie (jednego lub kilku dni) jest również swego rodzaju wyzwaniem. Oczywiście innego rodzaju niż dokładne odtworzenie struktury i wyposażenia w modelu redukcyjnym. Nie sposób nawet tego porównac, podobnie jak trudno porównywac bieg maratoński ze sprintem.
ODPOWIEDZ