Figurki jest sposób zrobić je samemu?????????????

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Mjr.Wojo
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02 2005, 9:43

Figurki jest sposób zrobić je samemu?????????????

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mjr.Wojo »

Mam pytanie do bardziej zawansowanych modelarzy. Czy jest jaiś sposób aby samemu zrobić figurki żołnierzy w skali 1:35. Wiem że można kupić gotowe lub to sklejenia ale nie zabardzo mam kasy a jka sie samemu zrobi to jest coś.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

http://figurki.org/

dzial-> "od podstaw"

chociaz nie wiem czy bedzie taniej....

osobiscie nie mam praktyki w robieniu calych figurek... jedynie dorabianie pewnych elementow... te z powodzeniem mozna robic z mdoeliny... ostatnio zaczałem sie bawic masą solną ktora tez daje ciekawe efekty ale bardzo trudno jest wychwycic odpowiednie proporcje aby potem to wszystko rowno wygladalo... duzo szlifowania i w ogole kupa roboty..lepsza chyba modelina ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Mjr.Wojo
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02 2005, 9:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mjr.Wojo »

Dzieki za stronke już wchodzilem na nią wcześniej i czytalem ale tam nie pisze np: jak zrobić Korpus buty , tylko jest opisana głowa.
Mjr.Wojo
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02 2005, 9:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mjr.Wojo »

Dobra chyba dam sobie narazie spokuj z własnymi figurkami moze ktoś podać mi model figurek w sklai 1:35 tak i prosty nie chodzi mi tyle o sklejenia co o malowanie żeby mundur był w jednym kolorze.
Piotr Czyż
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 17:21
Lokalizacja: figurki.org

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyż »

Czeœć,

jeœli chodzi o koszty, to tworzenie figurek od podstaw kosztuje x10 albo x20 wiecej niż gotowe figurki - poza tym - potrzebny jest talent :)
Mjr.Wojo
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02 2005, 9:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mjr.Wojo »

Aha to może podasz jakiś prosty zestaw. I w miare tani.
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

prosty zestaw do czego?
jeśli do figurek, to nie ma prostych i skomplikowanych - jest właściwie jeden:
miliput (ew. green stuff czy inna masa), dobre narzędzia - i do boju.

(myślę, że Piotr Czyż może się tu wypowiedzieć jako specjalista, więc pewnie mnie naprostuje, jeśli się mylę)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Ciezko jest okreslic jaki zestaw prosty a jaki nie, wszystkie są na mniejwięcej na tym samym poziomie trudności, a jak chcesz coś w jednym kolorze umundurowania to popatrz sobie w sklepach modelarskich wśród zestawów przedstawiających figórki od czasów 2 wś do wojny w wietnamie.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Yunior - z tego, co zrozumiałem, to chodzi o zestaw do samodzielnego tworzenia figurek...

tak czy tak - poziom trudności wszystkich gotowych zestawów figurkowych jest właściwie podobny i zależy prawie wyłącznie od materiału, z którego są wykonane - żywica jest bardziej wymagająca niż plastik, ale też daje lepsze efekty. podobnie z białym metalem (który zresztą znam tylko z podpatrywania dzieł kolegów z forum)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

peter pisze:Yunior - z tego, co zrozumiałem, to chodzi o zestaw do samodzielnego tworzenia figurek...
Hmmm wydawało mi sie że chodzi o zestaw do sklejenia. Mylić się ludzka rzecz.
żywica jest bardziej wymagająca niż plastik, ale też daje lepsze efekty. podobnie z białym metalem
Co ma też swoje odbicie w cenie. patrzyłem ostatnio na zachodnim sklepie interetowym, 2 żywiczne figórki z ofensywy Tet poprzeliczeniu wyniosły prawie 100 zł. Paranoja.

P.S. Taki maly OT gdzie w warszawie lub w którym sklepie internetowym kupić figórki Hobby Fana. Aby nie śmiecic tematu dajcie znać na PRVa. Dzięki wielkie zawczasu
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ