[RELACJA] Caudrone G- III

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

to wrzucę jeszcze fotki mojej helci helcia jest w 1:72.... jak Wam się podoba ?
ObrazekObrazekObrazek
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ladny ptaszek, merytorycznie nie powiem nic, bo nie znam tego samolotu dokladniej. A co do techniki, to mialbym 3 uwagi: pierwsza to srebrzenie sie kalkomanii z napisami eksploatacyjnymi glownie (ale musze przyznac, ze widzialem kilka fotek oryginalnych samolotow i pojazdow, na ktorych napisy wygladaly, jakby ktos polozyl kalki i sie one srebrzyly), druga uwaga to ziarnista faktura farby - nie wiem, czy to wina malowania, czy paprochy lub niedoszlifowanie przed malowaniem, a moze tylko zdjecia daja takie wrazenie? Trzecia uwaga to moje subiektywne odczucie - czy rury wydechowe nie sa za bardzo w rdzawym kolorze?

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

tak, kalki faktycznie się srebrzą a jest to wynik kładzenia ich na matową powierzchnię :oops: (miałem przy nim nauczkę i tak juz więcej nie zrobię ....;), co do struktury to raczej wina fotek , raczej nie mam zastrzeżeń, moze to być kurz bo model ma już swoje lata ....... :)
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Tos zaszalal czlowieku, normalnie WOW !!!!!! szczerze mowiac to zawsze mi sie marzyly takie modeliki. Powiedz mi tak z ciekawosci jakie sa mniej wiecej koszty takiego modelu. Jestem pod wrazeniem. Jesli masz takich cacek wiecej to opchwal sie troszeczke ;)
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

koszt standardowy :) model najtańszy, academy - jakieś 20-30 zł + blachy 15 zł. + monografia i kilka dni w necie ..... myślę że obecnie poradziłbym sobie bez blach, tyle że bardzo oszczędzają czas, a tego zawsze za mało i jest bezcenny. Generalnie jestem zwolennikiem budowy modeli bez dodatków w postaci mydełek itp. choć jeśli ktoś to lubi i ma ochotę stosować to jego sprawa, nic mi do tego. Najważniejesze by model wyglądał efektownie i był poprawny. Sam często wstawiam blachy. żywice jednak jakoś do mnie nie przemawiają.Co do innych modeli to jest jeszcze kilka, choć szczerze mówiąc takie pociachnie modelu nie sprzyja szybkiej budowie kolekcji. Mam jeszcze Mustafę w polskim malowaniu, był huraganek i meserek 262 i 109 .... teraz coś mis ię poprzestawiało i strasznie podobają mi sie modele łódek. Skończyłem ORP Mazura w 1:400 i planuję coś jeszcze mniejszego, jestem na etapie zbierania dokumentacji, może Benson jakiś ? mam plany i trochę fotek ..... choć wolę jednak WP ....
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

tzn, ze chcesz mi powiedziec ze wszystkie tamte detale robilem sobie sam ????? mmmmmmm ciekawa sprawa. Powiedz mi jeszcze z czego je robisz, cos konkretnego czy wszystko co pod reka ??
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

Dawno mnie Tu nie bylo, w tym czasie zakończyłem Caudrona, fotek jednak szybko nie będzie gdyż aparat cyfrowy jeszcze nie jest mi dostępny. Fajna zabawa przy nim była :), choć moja żona stanowczo protestowała, gdy ginęły jej rajstopy ..... cóż , każdy ma prawo protestować ;) do zobaczenia w maju na festiwalu w Łodzi :)
Sac
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3290
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 104

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Sac - jesteś okrutny, jak możesz żonie podbierać rajstopy :!: . Za jakieś sześć zeta można kupić takie cóś w sklepie.

Czekam na zdjęcia.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

cóż, moja małżonka stwierdziła kiedyś że chce uczestniczyć we wszystkim co robię ..... nie mogę jej odbierać tej przyjemności .... zresztą sytuacja jest taka że zauważyłem iż rajstopy najlepsze są po pierwszym praniu :) wybacz, ale nie będe ich kupował i do tego jeszcze prał .... to już przesada ;-)
Robi się : Zenit HMV 1:250
ODPOWIEDZ