[Relacja/Galeria] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
haydee
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 13 2024, 11:11

Re: [Relacja/Galeria] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haydee »

Cześć, piekny model i super relacja. Z przyjemnością się ją ogląda. Gratualcje. Mam pyanie do kleju, który używasz do oklejenia ramki owiewki. Mam ochotę, go wypróbować i znalazłem 2 podobne produkty z firmy Microscale. Jeden to ten twój "Micro metal foil adhesive" a drugi to "Micro Liquitape". Opis uzytkowanie tego drugiego bardzo przypomina to jak ty postępujesz, dlatego wolę się upewnić, co do tego który jest przez Ciebie stosowany. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 200
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 102

Re: [Relacja/Galeria] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

haydee - dzięki :) Stosuję Metal Foil Adhesive (pomysł zaczerpnięty z którejś z relacji na tym forum, ale w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć kto był autorem :( ), tego drugiego nie stosowałem, ale nawet jego nazwa wskazuje na podobne właściwości, do Metal Foil Adhesive - choć nie jestem w stanie Ci powiedzieć z własnego doświadczenia, czy tak rzeczywiście jest.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2970
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 885

Re: [Relacja/Galeria] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Micro Liquitape to klej "tymczasowy". Można odłączyć część jak się chce. Nie wiem jak z trwałością połączenia w dłuższym okresie czasu, bo nie używałem do tego celu.
Metal Foil Adhesive jest bardziej "ostateczny". Po przyklejeniu w zasadzie nie oddzielisz ramki bez rozerwania warstwy kartonu. Można nieco przesuwać, ale trzyma mocno.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 597
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Inna piaskownica
x 101

Re: [Relacja/Galeria] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Zaiste cudo wyszło z pod Twoich rąk. Gratuluję wybornego modelu, bo jest co podziwiać.
Pozdrawiam.
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
haydee
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 13 2024, 11:11

Re: [Relacja/Galeria] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haydee »

Kedzier + gk - dzięki za info dotyczące kleju. Kupiłem oba :) . Wnioski po teście są takie, że Liquitape jest gęstszy i nie do końca zasycha, cały czas jest lepki. Mimo tego nie udało mi się ładnie odkleić kartoniku od owiewki tak jak to jest reklamowane, były miejsca gdzie papier się rozerwał i został na folii. Raczej nie do użycia w kartonie, też ze względu na ta swoją ciągła lepkość i możliwości zabrudzenia modelu. Za to Metal foil to petarda. Lekko posmarowałem, poczekałem aż zniknie biała barwa kleju, przyłożyłem owiewkę i trzyma. Nic więcej, żadnego odklejania się czy zabrudzenia. Dzięki, to naprawdę dużo ułatwia :piwo:
ODPOWIEDZ