Bf-109 E-4 Kartonowy Arsenał

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Bf-109 E-4 Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Witam,

Rozpoczynam sklejanie ww. modelu. Wybór był na tyle prosty, bo to chyba najłatwiejszy model jaki mam w swoich zbiorach a zarazem mi się bardzo podoba.
Raz już poległem na stodziewiątce, teraz wiem już gdzie mam uważać by nie powtórzyła się historia.
Na razie niewiele, pedały są to elementy z wycinanki i fototrawione elementy zamieszczone w zestawie pasów z firmy HGW.
Retusz to jak zwykle Agama i Pactra ale każda z farbek mieszana pod kolor nadruku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Witam,

Coś podłubałem przy modelu. Na burtach kabiny dodałem elementy, które były tylko namalowane (na prawej burcie widać co zrobiłem).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam jeszcze prośbę do kogoś kto już poznał zmienionego photobucketa by mi podpowiedział jak zrobić by w relacji były miniaturki zdjęć a dopiero po kliknięciu się powiększały (tak jak dotychczas). Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witaj,

model wychodzi Ci bardzo ładnie. Życzę powodzenia w dalszych pracach.

A jeśli chodzi o Photobucket'a to używam go od dłuższego czasu i nie zauważyłem jakichś znaczących zmian jeśli chodzi o linkowanie.
Mój niezawodny sposób:

1. Program Syzyfa:
viewtopic.php?t=11760&highlight=linker

2. Otwierasz program, zaznaczasz Photobucket oraz to czy chcesz mieć miniaturkę czy pełny rozmiar.

3. Kopiujesz z Photobucket Direct Link.

4. Wracasz do programiku i wciskasz START (automatycznie Linker zmieni zawartość schowka więc już w żadne kopiowanie się nie musisz bawić)

5. Robisz "wklej" do posta na forum i gotowe.

Proste i jak do tej pory niezawodne.

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Cześć wk82,

Ja też tak do tej pory robiłem ale coś zostało zmienione w photobuckecie i nie mam pojęcia jak zrobić miniaturki by się po kliknięciu otwierały większe.
Pozdrawiam,
Wookie
popala
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 13 2003, 15:26
Lokalizacja: Gliwice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: popala »

Po wlogowaniu kliknij na swoj UserID po prawej u góry, wybierz "User Settings".

Kliknij na link "Albums", w sekcji "Links" włącz wszystkie checkboxy, kliknij "Save".

Później na zdjęciu kliknij kółko zębate i z menu wybierz "Get media links".

Niestety wygląda na to że trzeba będzie samemu formatować linkowanie miniaturek do dużych zdjęć bo nie widzę gotowego linka w stylu [ url= ][ img ]...[ /img ][ url ]

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Witam,

Powróciłem do starego Photobucketa i jest ok.
Co do modelu to zrobiłem już kabinę (został fotel i celownik do zrobienia). Przy oklejaniu oczywiście trzeba uważać jak cholera bo jest bardzo ciasno. Poszycie kabiny musiałem miejscami zeszlifować do zera (poszycie nad tablicą.
Bardzo pomocne dla mnie było rozcięcie elementu 2e, odciołem część skośną i skleiłem ją z wręgą W2g. Tego "zespołu" nie przykleiłem do szkieletu kadłuba tylko wkleiłem w poszycie kadłuba 28, 28a (28 i 28a skleiłem wcześniej ze sobą). W ten sposób pokonałem ten etap na którym wcześniej poległem.
Z budową modelu idę w przeciwnym kierunku niż opisuje to instrukcja ale to chyba nie ma wpływu na sklejalność.
Teraz jestem na etapie sklejania części ogonowej wraz z usterzeniem i jak to skleję to zaprezentuję.
Niestety w tym modelu mam dosyć duży problem z rozwarstwiającym sie kartonem.
Arkusze zaimpregnowałem obustronnie Caponem (dokładnie tak jak w Foce) i przy kształtowaniu elementów poszycia kadłuba na krawędziach mi się rozwarstwia. Rozumiałbym to gdyby się rozwarstwiał przy małych elementach ale przy dużych???
W związku z tym niestety budowa nie idzie tak jak bym tego sobie życzył.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Niestety nie jest mi dane na razie zrobić poprawnie stodziewiątkę :(
Skopałem część ogonową ze statecznikiem pionowym i już nie mam serca do tego modelu. Po części jest to moja wina ale niestety też bardzo rozwarstwiającego się kartonu, nie mogę sobie z tym poradzić.
Relację przerywam, nie widzę sensu dalszego jej prowadzenia.

Ewentualnych zainteresowanych serdecznie przepraszam.
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Witam,

Postanowiłem jednak dokończyć model. I dlatego przed zabawą sylwestrową to uczyniłem. Błędy jakie popełniłem podczas sklejania zmotywowały mnie tylko do dokończenia Bf-a. Sekcja ogonowa jest skrzywiona w lewo, lewe skrzydło wygieło mi się w banan (dlatego klapy są wychylone) a przejście kadłub/statecznik pionowy to masakra. A zaczeło się od problemów z wklejeniem wnęki kółka ogonowego.
Resztę problemów dopełnił pancerny i rozwarstwiający się papier. Ta cecha w niektórych przypadkach była pomocna (obudowy chłodnic i wszelkie zwijane elementy) ale żeby przy formowaniu elementów kadłuba się karton rozwarstwiał? Musiałem się ratować elementami z drugiej (a może pierwszej) wycinanki którą kiedyś spaskudziem.
Nie wiem też dlaczego zrobiłem zamkniętą kabinę, nic nie widać a przecież w miarę dobrze mi wyszła (pasy są z zestawu HGW).
Tyle ględzenia, oto fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Szczerze mówiąc, błędów o których wspominasz nie widać na tych zdjęciach. Gdybyś o nich nie wspomniał, sam na pewno bym nic nie zauważył.
Dla mnie modelik wygląda bardzo dobrze.
No i bardzo dobrze że go skończyłeś. Czasem warto zawalczyć do końca.
Pozdrowienia i najlepszego w Nowym Roku.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Na zdjęciach to nie widać ale niestety są :(
A dokończyłem ten model bo jak Ci Laszlik kiedyś wspominałem, każdy dokończony model na razie mnie cieszy.
A poza tym przekonałem się, że 109E nie jest łatwym modelem :haha: i walka wykonana z tym modelem będzie owocowała na przyszłość.
Oczywiście również wszystkiego najlepszego na Nowy Rok.
Pozdrawiam,
Wookie
ODPOWIEDZ