Zawiasy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tad3010
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08 2003, 19:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad3010 »

Sherman, ustawiłem się w kolejce...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Zawiasy ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Chcieliście to macie ... Nie wiem czy coś z tego będzie bo kłopoty z komputerem ... i znów musiałem prosić o pomoc ... trochę to żenujące ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Zawiasy ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Ale już jest . Jeszcze tylko pragnę zwrócić uwagę iż nie ma prostej recepty na zawiasy . Zawiasy to ... zawiasy . Albo się je robi takie jak widać na zdjęciach albo nieruchome atrapy . Metalowych nie pokazuję , są na wcześniejszych zdjęciach . Pytania ? :D :D :D
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Owszem, mam pytanie. Sherman, znowu zaczynasz???

A na poważnie, nigdy nie przypuszczałem, że tak prosto jest zrobić te zawiasy, które ostatnio pokazałeś. Szkoda, że w wątku, który planuję nie ma zawiasów. Od razu bym twój pomysł wykorzystał.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Edmundzie zrobiłem je na szybko w ok. 1,5 godziny i stad niedokładności , więce zawiasów bedzie / kartonowych / w czołgu 11/39 . A zawiaski takie bardzo sie moga przydać przy dioramach kartonowych . O ile sie orientuję to GPM planuje wydac jakaś budowlę z wnętrzem , bedą jak znalazł . Jędrek .
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

A mi właśnie winzgroza dogorywa :(
I w rzeczach których teraz nie robi jest otwieranie linków, normalnie się pochlastam.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Czyżby tak jak mój XP Home ?
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

U mnie 2k on board :oczko:
W sumie wytrzymała bestia, trochęciężko się instaluje sprzęt, ale zostanę przy nim.
Z dziwnych rzeczy które właśnie przestał robić jest jeszcze kopiowanie (wszystko muszę wpisywać w trybie ms dos), no i się przestały uruchamiać różne programy. Ale nic to, damy radę :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
tad3010
Posty: 15
Rejestracja: sob lis 08 2003, 19:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad3010 »

No nie!...
Shermanowi jeszcze się ozdobnej tabliczki zachciało. Chyba wezmę dodatkowy urlop i uważnie przestudiuję wszystkie wątki z Twoim udziałem. Na naukę nigdy za późno.
Pytanie też mam.
Czym i jak impregnujesz karton, że jest taki prościutki i gładziutki?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

tad 3010 . Nie impregnuję kartonu w trakcie obróbki / czyli jak za " króla Ćwieczka " /, dopiero po wykonaniu danego elementu . W przypadku zawiasów po ich wykonaniu wyjmuję ośkę i nasączam elem. klejem którego używam tj. " K BRAND CLEAR GLUE " / klej bezbarwny , bezwonny , nietoksyczny / na Śląsku dostępny w kioskach i sklepach papierniczych w cenie ok. 1,50 zł . Do wykonania tulejek należy używać jak najcieńszego papieru , 0,2 mm jest o wiele za gruby , ten brazowy na zdjeciach to mniej niż 0,1 mm - po prostu im dłuższy pasek z którego wykonujemy tulejke określonej średnicy tym łatwiej ją zwinąć i jest trwalsza .Zwijając ją kleimy sam pierwszy zwój następne rolujemy w palcach aż do przedostatniego i ten przedostatni i ostatni też kleimy . Pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia na " ośce " . Tak mniej więcej w skrócie .
ODPOWIEDZ