Skok na głęboka wodę, czyli SM42

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Gondoller
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 12 2006, 2:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Skok na głęboka wodę, czyli SM42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gondoller »

Witam.

pomysł kiełkował i kiełkował. I wydumałem sobie, że zmontuję plasticzaną SMkę na podstawie kartonowej wycinanki. Potem jeszcze blachy i na szyny. Czyli jak już niektórzy się domyślili - H0 GPMu.

I zanim coś zacznę robić - wielkie pytanie. Do wszystkich. Czy jest tu ktoś, kto mógłby służyć radą bądź też nakierować na tutoriale czy cóś? Najbardziej boje się reflektorów :/ A gotowców za ciężkie pieniądze nie mam zamiaru kupować...
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Zacznij cokolwiek dłubać , a pomoc zapewne nadejdzie .... Myślę że reflektory to nie tylko jedyny problem który napotkasz . Materiały do budowy zebrane ?
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Grzegorz75 pisze:Myślę że reflektory to nie tylko jedyny problem który napotkasz
Dokładnie. I musisz pamiętać ze wydanie GPM to bardzo uproszczony modelik kartonowy a nie jakieś szablony do plastiku i jeśli chcesz na nim bazować to powinieneś w miarę dobrze znać konstrukcję lokomotywy i na tej wiedzy opracowywać odpowiednią do twojego poziomu dokładność odwzorowania
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic. ... 42&start=0
Myślę że ten link nakieruje cię na właściwy tor a tarcza manewrowa zapali się światłem białym. Czekamy na rezultaty prac
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
ODPOWIEDZ