ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1114
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jeszcze trochę przynudzę wyrzutniami, lecz koniec bliski a potem chyba zacznę artylerię główną.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sys
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 25 2004, 22:25
Lokalizacja: Trzcianka/Piła/Wlkp.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sys »

:boje:
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1114
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Wyrzutnie po raz przedostatni. Jeden z wykonanych detali jest niepomalowany aby pokazać z czego jest zrobiony.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Varran
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 16 2007, 21:00
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Varran »

Witam

Świetny kunszt, świetna relacja. Oby więcej tak szczegółowo omówionych i ofotografowanych relacji.


PS. Przeglądając różne relacje na tym forum zauważyłem że jest to powtarzalne tzn. nie pokazywanie całości zbyt często ale czy jest możliwe żeby zobaczyć jak teraz wyglada WICHER? Może przy najbliższej okazji wrzucania kolejnych zdjęć z całości? ;)
Jesteśmy otoczeni?!
Wspaniale!!! Możemy atakować we wszystich kierunkach!!!
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1114
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Brak częstego pokazywania całości jest wynikiem tego, że objęcie zdjęciem całego okrętu i zmniejszenie go do formatu akceptowanego przez forum lub serwer na którym się je umieszcza powoduje przy okręcie o ponad metrowej długości, że na zdjęciu niewiele widać a większość modelarzy woli zdjęcia makro bo dopiero wtedy widać szczegóły wykonania a także wszelkie niedoróbki.
Porównaj zatem te same szczegóły na zdjęciu ogólnym i wycinku
Na przykład na tworzonych obecnie wyrzutniach torpedowych dorobiłem kilka detali. Na dużym zdjęciu ogólnym prawie ich nie widać a na wycinku tak.

Pozdrawiam wszystkich zaglądaczy do mojej relacji i wyjaśniam, że okres wakacji pozwolił mi na posunięcie się w szlifowaniu kół od mojej petuchy(PT-47). Zajęcie to, jakkolwiek żmudne i upierdliwe można wykonywać w przerwie na nurkowanie (kółeczko w pudełeczku) czy siedząc na tarasie lub pomoście nad jeziorem, niestety Wicher jest z innej bajki i szans na robienie detali poza domem w zasadzie nie ma a ryzyko zniszczenia w podróży ogromne.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
malyGlod
Posty: 54
Rejestracja: ndz sie 27 2006, 12:38
Lokalizacja: Landsberg a/Warthe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: malyGlod »

Witam

Pomijam juz kwestie zgubienia szczeki pod biurkiem :wooow:, za kazdym razem jak odwiedzam te relacje to gebe mam otwarta z wrazenia.

To co wyprawiasz z tym modelem to mistrzostwo swiata...ilosc i dbalosc o szczegoly po prostu poraza.

Sam osobiscie bardzo lubie taka dlubanine przy modelu i szczerze mowiac jestem wlasnie przy opracowywaniu Nurnberga z MM - zastanawiam sie tez czy nie podejsc do niego w ten sam sposob co Ty, gdyz model oryginalny jest dosc ubogi. Oczywiscie wiaze sie to z przeskalowaniem okretu a ponadto zdobyciem wiekszej ilosci materialow na temat okretu...ale kto wie ;-)

Bacznie obserwuje Twoje zmagania i podziwiam

Wspaniala robota :spoko:
Pozdrawiam

Paweł

-------------------------------------
Ponowny rozruch czyli zamieszanie w stoczni
Awatar użytkownika
Aras45
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 04 2005, 19:48
Lokalizacja: Krk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aras45 »

Witam.Miałem zaszczyt zobaczyć te wyrzutnie w rzeczywistości na spotkaniu KKL wczoraj...prawie wróciłem bez szczęki :shock: .BARDZO dokładne wykonanie!!
Pozdrawiam
Kacper0405
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 26 2007, 23:16
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper0405 »

Ja tez miałem okazje widzieć te wyrzutnie na żywo wczoraj. Życze wszystkim początkującym modelarzom aby mieli okazje zobaczyć takie arcydzieło modelarstwa :D
Gdyby Bóg postawił na przedni napęd ludzie chodziliby na rękach :)
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1114
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Dzięki Panowie za komplementy ale nie przesadzajcie bo to nie ogrodnictwo ino modelarstwo.

Zakończyłem prace przy wyrzutniach, teraz artyleria główna.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

:spoko: -słów po prostu brak :!:
ODPOWIEDZ