[relacja] T-27 z Modelika

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 21 2006, 23:26

[relacja] T-27 z Modelika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drasha »

Nie będę się rozpisywał o modelu ponieważ zrobiłem to już tutaj

Model narazie nie ma dużych błędów musiałem tylko w kilku miejscach trochę papierem ściernym popracować.
A oto stan na teraz:

Obrazek

Możliwe iż wieczorem wrzuce zdjęcia z postępem w pracy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Amsterdam, Berlin, Poznań... Ostrość "zeszła" Ci na dalszy plan. Popracuj nad nią, bo mnie zawsze ciekawią relacje z tego, co jeździ... Czemu ten szkielet taki "zmechacony"?
Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 21 2006, 23:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drasha »

Wybrałem spośrud 20 zdjęć tylko te ostre. W tym tygodniu może załatwie lupe to pokaże szczegóły może będzie je lepiej widać. Model ma jeden wielki błąd poszycie na wieże jest za długie trza je było skrócić a tak pozatym wszystko jest ok.
Zdjęcia: Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

P.S. Te zmechacenia to vikol którym usztywniałem szkielet, potem to zeszlifowałem.
Obrazek
drBartez
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 01 2006, 15:52
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: drBartez »

Będę śledził relacje napewno :)

A co do fotek to sam robie kiepskie fotki, ale widze że robisz fotki przy oknie, widać że światło pada nierównomiernie i na dodatek pada z jednej strony, chyba to jeden z powodów kiepskich fotek.
Aparacik pewno myśli, że może robić fotki bez lampy i tu sie myli.
Mój Nikonik też tak myślał, ale uświadomiłem mu że był w błędzie.

A i jakiś statywik, ja używam pudełka po zapałkach albo bo fajkach.

Bartek
Obecnie pracuje nad 4TP.
Prace nad T35/85 zawieszone !
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Co do tematu fotek: robisz je ze zbyt małej odległości, aparat nie potrafi ustawić ostrości przy takiej odległości, rób zdjęcia z większej odległości, później jes kadruj w programie graficzym lub włącz funkcję makro, tylko pamiętaj że zdjecia w makro należy robić przy najmniejszej wartości ogniskowej (zoomu)
drBartez pisze:Aparacik pewno myśli, że może robić fotki bez lampy i tu sie myli.
Mój Nikonik też tak myślał, ale uświadomiłem mu że był w błędzie.
Aparaty nie myślą...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Drasha pisze:Model ma jeden wielki błąd poszycie na wieże jest za długie trza je było skrócić.
W nowszym podobno poprawionym wydaniu tego modelu ten błąd również się powtarza, ale nie jest to wielki błąd. Wystarczy troszkę przyciąć i wszystko jest ok.
Wstawianie nieostrych zdjęć na pewno nie przyciągnie do Twojej relacji kibiców. Polecam na początek temat fotografowanie modeli w pigułce autorstwa Łukasza K.
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 21 2006, 23:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drasha »

Wieczorem zmiajstrowałem to i owo ale zdjęcia zrobiłem dopiero po szkole więc zapodaje.
Przód-przykleiłem klapę, no i nic pozatym.
Obrazek

Tył-tu doszedł jakiś zielony pasek na białe miejsce oraz zawiasy do wieży(chyba to są zawiasy).
Obrazek

Boki-tu najwięcej zmian doszły skrzynki. Podczas klejenia udało mi się zniwelować szpare i jest tylko n jakiś 1mm. Przykleiłem również część 4P i 4L która znajduje się pod skrzynkami ta część też jest za krótka o 1mm.
Obrazek Obrazek

Dół-doszła część numer 6 i tylko to(bo co więcej xD).
Obrazek

P.S. Retusz na razie tylko tak zgrubsza poprawie przy wolnej chwili. Przy klejeniu zgubiłem jeden zawias może się jeszcze znajdzie ale wątpie jak ktoś ma skany to niech podeśle na maila.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rak92
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 12 2005, 15:03
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rak92 »

Witam wszystkich. Z chęcią będę oglądał relację z budowy. Model skleiłem i wyszedł całkiem nieźle. Najwięcej pracy było z gąsienicami. Są cieniutkie, a na dodatek elementy, które musimy z nich wyciąć mają z 1mm na 1 mm :D . Było duużo zabawy.
Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 21 2006, 23:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drasha »

Nauka, nauka jak ona mnie wykańcza czas na klejenie tylko w weekendy. Niestety ten został zmarnowany przez chorobę, ale coś tam wydłubałem a konkretnie daszek i błotniki(na błotnikach jeszcze brak retuszu) miałem wyretuszować dzisiaj ale się trochę źle czuje.
Zdjęcie(tylko jedno bo co tu więcej pokazywać):

Obrazek

Pozdrawiam Drasha.
Obrazek
ODPOWIEDZ