*[Relacja/Pojazd] Katiusza BM-13 US-6 Studebaker

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szymoonek
Posty: 60
Rejestracja: ndz lut 19 2006, 17:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymoonek »

Jak tak patrzę na ten silnik, to myślę, że lepiej byłoby malować poszczególne części na papierze, bo może być problem z malowaniem takiej malizny...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Szymonku, chyba nie przemyślałeś do końca swojej wypowiedzi, chyba gdyby kolega pomalował cześci silnika w wersji 2D nie wiedziałby jak je wyciąć. To, że Ty miałbyś problemy z pomalowaniem silnika nie znaczy, że Jurgen sobie nie poradzi ;-)

Co do modelu to musze przyznać Jurgenie, że mnie zachęciłeś i zainteresowałeś nim, powodzenia :D
Obrazek
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

A ja poczekam na to jak wyjdzie buda i wtedy podejmę decyzję czy go sklejać czy nie :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szymoonek
Posty: 60
Rejestracja: ndz lut 19 2006, 17:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymoonek »

Ja po prostu wyraziłem swoje własne zdanie, może i miałby problemy z malowaniem 2D. I wcale nie myślę, że jakbym ja miał problemy, to kto inny sobie nie poradzi.
Obrazek
Obrazek
ethernity

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ethernity »

Wychodzi ci napradę dobrze, tylko może spróbuj choć trochę wygiąc łopaty wentylatora: przy takim ułożeniu nie mają one praktycznie żadnej mocy dmuchającej ;-)
Widzę że uprościłeś świece zapłonowe: tam chyba byly jeszcze stożki na czubku. Kółko umieszczone nad wentylatorem po lewej w oryginale chyba bylo dziurkowane ;-) Mógłbyś pokazać jak zrobiłeś rury wydechowe: w wycinance cz. 137 będąca ich mocowaniem do bryły silnika jest...chłodnicą :(

:arrow: Silnik po pierwszym malowaniu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

na zdjęciu "składanym" widać m.in. klej, którym impregnowałem kółka rozrusznika i wału korbowego- chyba tak się nazywają :oops:

PS przepraszam za jakość niektórych zdjęć: przyznaję że były robione " na szybko" - silnik dopiero wyszedł z lakierni.

PS2 przepraszam że ze swoim dłubaniem wchodzę w Twoją relację, ale przecież dla kilku zdjęć nie bedę zakładał swojej. Jeżeli uznacie ten wpis za zbędny, proszę o jego usunięcie.
jurgen
Posty: 321
Rejestracja: śr mar 31 2004, 1:06
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurgen »

Witam serdecznie!

Spiesze z odpowiedziami :) Dzisiaj bylem ogladac rekonstrukcje historyczna odbijania wiezniow partyzanki z rak wehrmachtu w Żołyni, stad opoznienie w wyslaniu postu :)
Kat pisze:Znalazłerm jeszcze kilka ciekawych stron o Studebackerze:(...)Przyda się?
Dziekuje KAT za linki, oczywiscie juz je analizowalem podczas gromadzenia dokumentacji :)
szymonek1991 pisze:Jak tak patrzę na ten silnik, to myślę, że lepiej byłoby malować poszczególne części na papierze, bo może być problem z malowaniem takiej malizny...
No malowanie na papierze, w werji 2d faktycznie moglo by sie skonczyc tragicznie, ewentualnie w rachube wchodzilo by malowanie poszczegolnych czesci i potem ostateczny montaz. A z malowaniem silnika nie przewiduje problemow - pedzelek z wiewiorczego wlosia (bardzo delikatne) o dlugim wlosiu zalatwi sprawe :)
ethernity pisze:tylko może spróbuj choć trochę wygiąc łopaty wentylatora
U mnie lopatki silnika sa wlasnie w ten sposob wygiete. moze na zdjeciach tego nie widac, lub podczas montazu mi sie odgiely :) w kadym razie beda odgiete :)
ethernity pisze:Widzę że uprościłeś świece zapłonowe: tam chyba byly jeszcze stożki na czubku. Kółko umieszczone nad wentylatorem po lewej w oryginale chyba bylo dziurkowane Mógłbyś pokazać jak zrobiłeś rury wydechowe: w wycinance cz. 137 będąca ich mocowaniem do bryły silnika jest...chłodnicą
Oczywiscie, tych stozkow przy swiecach zaplonowych nie robilem, bo koszmarnie malutenkie byly, i nijak bylo to skleic. Wiec wsadzilem drucik, zalalem wikolem i swieto :D Co do koleczka dziurkowanego kolo wentylatora, to przyznam sie bez bicia, ze przypadkiem wyrzucilem fragmet kartonu z tymi czesciami, i stwierdziwszy, ze ich nie ma w wycinance dosztukowalem zwykle kola :) Odnosnie rur wydechowych, to jeszcze ich nie robilem - wykonam je z odpowiednio wygietego drutu. A cz. 137 jest zapewne bledem w numeracji - taki sam maja czesci rur wylotu spalin i te od chlodnicy. Przynajmniej o ile dobrze pamietam :)

A co do wklejonych Twoich zdjec, to jak najbardziej jestem 'za' - zawsze mozna porownac osiagniete przez nas efekty :) A przyznam sie, ze w tym modelu trzeba dosc improwizowac :) Ciekawi mnie tez sposob wykonania przez Ciebie chlodnicy - pierwotnie mialem wstawic tam siateczke z drutu, ale chyba Studebaker takowej nie posiadal...
---
Takze mam male opoznienie w stosunku do planowanych prac, wiec postaram sie pomalowac czesci jutro rano przed pojsciem na uczelnie, co by nowe zdjecia wrzucic :)

Pozdrawiam i dziekuje za slowa uznania!
Pozdrawiam,
Jerzy Janukowicz
------------------------------------
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo
jurgen
Posty: 321
Rejestracja: śr mar 31 2004, 1:06
Lokalizacja: Rzeszów
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurgen »

Witam!

Oto obiecane przeze mnie nowe zdjęcia - części już wyschły, i spokojnie moglem je obfotografować.

Rama na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Silnik po malowaniu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rama z silnikiem (pasowanie na sucho):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:) miłego oglądania i zapraszam do komentowania :)

PS - zauważyłem na zdjęciach, ze na ramie sa malutkie niedomalowania - zajmę się nimi przy najbliższym malowaniu :)
Pozdrawiam,
Jerzy Janukowicz
------------------------------------
http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Wydaje mi się że poprzeczka przy przednim moście powinna iśc z drugiej strony wału i być pod innym kątem, porównaj z tym zdjęciem. A poza tym bardzo ładnie :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech:

Wiesz co Jurgen ? Rozmawiałem parę lat temu z jednym z czołowych Wydawców ( "najbardziej czołowym" prawdę mówiąc ) kartonowych wycinanek o kilku sprawach ... m.in. o drukowaniu pewnej partii nakładu ( np. 100 szt. na 1000 szt. nakładu ) bez kolorów . Wyłącznie czarne kreski na białym kartonie . Dla tych co chcą sobie sami wybrać malowanie i sami pomalować , wybierając własny schemat tegoż malowania . Dwa lata temu pisałem już o tym na Kartonwork

Nie przeszło ... :( ... z kilku sugestii przeszły jedynie jak najcieńsze kreski obrysowe .
Dlatego to co obecnie kleisz i malujesz interesuje Wujka Andrzeja w sposób bardzo szczególny . Być może to przyczynek będzie jakiś ?

Pozdrawiam nie bardzo wierząc w to co napisałem w ostatnim zdaniu .
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1114
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Ponieważ ściągnąłem sobie ten sam model, toteą z dużym zainteresowaniem przyglądam się Twoim poczynaniom. Twoje wykonanie podoba mi się ale mam jedna uwagę dotyczącą malowania. Osobiście do silnika użyłbym farb matowych i najlepiej kolorów srebno-grafitowych i metalizerów, efekt byłby jeszcze lepszy.

Czekam na dalszy ciąg.
ODPOWIEDZ