[G]"Chłodnica nam poszła!" - diorama z willysem

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Fajna dioramka i ciekawy pomysł. :)
A mógłbyś Mateuszu powiedzieć coś więcej o tej trawie elektrostatycznej? I w jaki sposób zrobiłeś zakurzenie szyb?
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Tomek_K pisze:Fajna dioramka i ciekawy pomysł. :)
A mógłbyś Mateuszu powiedzieć coś więcej o tej trawie elektrostatycznej? I w jaki sposób zrobiłeś zakurzenie szyb?
A co chciałbyś wiedzieć :?: Chodzi o sypką tak :?: Bo mata to jak mata wycinasz i kładziesz

Zakurzenia szyb zrobiłem w bardzo prosty sposób. Zrobiłem szablon tam gdzie wycieraczka dosięga, z taśmy masukjącej. Potem wziołem troche benzyny ekstrykcyjnej (może być każdy inny rozpuszczalnik) i zabruciłem ją odpowiednią farbą żeby wyszedł poporstu brudny rozpuszczalnik :) . Pomalowałem tym miejsca nie zamaskowane. Gdy wyschło, odkleiłem szablony. Ze względu że było to moja pierwsza taka operacja to musiałem poprawiać gdzie niegdzie pędzelkiem nasiąknientym już czystym rozpuszczalnikiem i są troszke za duże ślady po wycieraczce :) , ale wygląda nie najgorzej. Technika chyba łatwa. Oczywiście można zrobić mgiełke aerografem zamaist brudengo rozpuszczalnika, ale gdzie ja będę sie z takimi małymi szybkami bawił :razz: .

Pozdrawiam
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Chodziło mi właśnie o tą sypką trawę. :)
A Twój patent z brudzeniem szyb postaram się uskutecznić na Hummerze. :D
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
ODPOWIEDZ